США в ООН мають намір вжити заходи проти Ірану без перегляду умов ядерної угоди

Сполучені Штати мають намір домогтися від ООН прийняття заходів по обмеженню ракетної програми Ірану і посилення збройового ембарго без перегляду умов ядерної угоди з Тегераном.

Про це заявила постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі, коментуючи рішення президента Дональда Трампа продовжити дію санкційних послаблень щодо Ірану у відповідності з угодою, укладеною з Ісламською Республікою в 2015 році.

За словами дипломата, глава держави “зробив рішучий крок, давши зрозуміти, що Сполучені Штати будуть дотримуватися умов іранської ядерної угоди, але не потерплять небезпечну і дестабілізуючу поведінку Ірану”. Як заявила Хейлі, США розраховують на те, що інші країни підтримають Вашингтон в цьому питанні.

“Ми маємо намір налагодити в ООН нове міжнародне співробітництво для того, щоб посилити дії проти іранської ракетної діяльності, посилити збройне ембарго, яке порушується Іраном, придушити спонсорування тероризму Іраном, а також пролити світло на порушення прав людини в Ірані. Всі ці кроки можуть бути зроблені за рамками ядерної угоди, але якщо ми не заручимся міжнародним консенсусом для цього, то стане ще більш ясно, що ядерна угода – це перешкода для світу. Ми не повинні дозволити іранському режиму порушувати всілякі міжнародні норми та резолюції ООН, прикриваючись ядерною угодою”, – йдеться в письмовій заяві Хейлі.

Раніше в п’ятницю Трамп заявив, що США припинять свою участь в угоді щодо ядерної програми Ірану, якщо в неї не будуть внесені зміни. Він нагадав, що знову продовжив скасування санкцій щодо Ірану, проте, за його словами, це було зроблено лише з метою укласти угоду з європейськими союзниками для того, щоб виправити жахливі недоліки іранської ядерної угоди”.

Ядерна угода була підписана у Відні влітку 2015 року, його учасниками, крім США і Ірану, є Росія, Китай, Великобританія, Франція і Німеччина. Домовленість передбачає, зокрема, відмову Тегерана від виробництва збройового плутонію, скорочення обсягів наявного у нього збагаченого урану в обмін на зняття міжнародних санкцій. Термін угоди складає десять років, нинішня влада США вважають це занадто коротким періодом.