ЗМІ: Японія направляє свої кораблі стежити за дотриманням санкцій проти КНДР

Командування Морських сил самооборони Японії з кінця минулого року за запитом США направляє свої кораблі для ведення спостереження в Жовтому і Японському морях за дотриманням санкцій проти КНДР.

Як повідомило в суботу агентство Kyodo з посиланням на джерела, діяльність полягає у виявленні в тому числі випадків перекачування нафти у відкритому морі з іноземних танкерів на судна КНДР.

За даними джерел, зазначені операції проводяться в межах звичайної діяльності Сил самооборони з ведення спостереження в міжнародних водах. Якщо японські патрульні літаки виявляють у відкритому морі підозрілі судна, вони передають цю інформацію екіпажам кораблів, які направляються у вказаний район.

Огляд подібних дій виходить за межі повноважень японських Сил самооборони, так що вони лише стежать за такою діяльністю, роблять фотографії і передають ці дані США. Про результати своїх спостережень японська сторона, як повідомляється, може доповісти на міністерській зустрічі з КНДР, яка пройде 16 січня у Ванкувері і де будуть головувати Канада і США.

Як пише Kyodo, в уряді Японії вважають, що така діяльність дозволить посилити тиск не тільки на КНДР, але і на Китай і Росію, які, на думку Токіо і Вашингтона, мають певний вплив на Пхеньян.