Японія і Естонія домовились про важливість посилення тиску на КНДР

Уряди Японії та Естонії вважають за необхідне максимально посилювати тиск на КНДР, розвиваючу свою ракетно-ядерну програму.

Про це заявив у суботу японський прем’єр Сіндзо Абе на прес-конференції за підсумками зустрічі зі своїм естонським колегою Юрі Ратасом.

“Важливо, що ми досягли згоди щодо того, що ми не визнаємо ядерну зброю за Північною Кореєю, і ми домовилися, що необхідно максимально посилити тиск на Північ”, – сказав Абе на прес-конференції, уривки з якої транслював телеканал NHK.

Крім того, на минулій до цього зустрічі з Ратасом він підкреслив, що КНДР являє серйозну загрозу, в тому числі, запускаючи балістичні ракети, здатні досягти столиці Естонії.

Разом з тим сторони домовилися співпрацювати і в сфері кібербезпеки. Японські ЗМІ, висвітлюючи візит Абе, особливо підкреслюють великі досягнення Естонії в галузі інформаційних технологій, що, як зазначається, допоможе Токіо підготуватися до проведення Олімпіади і Паралімпіади в 2020 році. Під час поїздки главу японського уряду супроводжує представницька делегація, що складається з керівників 31 великої компанії. “Багато японських компаній серйозно зацікавлені в бізнесі в Естонії, і я сподіваюся що це зміцнить сприятливі торговельні та інвестиційні зв’язки”, – сказав прем’єр на прес-конференції.

Ще одна домовленість стосується співробітництва Японії з країнами Балтії – Естонією, Латвією та Литвою. За даними агентства Kyodo, в цьому або наступному році вони мають намір провести перший раунд чотиристороннього діалогу.

В ході турне країнами Балтії та Європи Абе крім Естонії відвідає в найближчі дні ще й Латвію, Литву, Болгарію, Сербію і Румунію. Всі вони важливі для Японії з точки зору її стратегічного підходу до ситуації навколо КНДР – максимального посилення тиску на Пхеньян. За винятком Естонії, всі вони мають дипломатичні відносини з Північною Кореєю, а в Болгарії та Румунії є посольства КНДР, зазначає японська преса.

Певний інтерес з точки зору безпеки для Японії може представляти і Румунія. Там в 2016 році був розгорнутий комплекс ПРО Aegis Ashore. Два таких американських комплекси Японія збирається поставити і у себе, як кажуть в уряді, для захисту від ракетної загрози КНДР, і, як пише преса, з урахуванням військового потенціалу Росії і Китаю.