Президент Ірану: Трамп зазнав поразки у спробах зірвати ядерну угоду

Президент США Дональд Трамп зазнав невдачі у його спробах зірвати Спільний комплексний план дій щодо іранської ядерної програми (СВПД).

Про це заявив 14 січня президент Ірану Хасан Роухані, його слова наводить агентство Reuters.

“Американська адміністрація не змогла підірвати ядерну угоду. Трамп, незважаючи на його неодноразові зусилля, зазнав невдачі в підриві угоди. Операція – це довгострокова перемога для Ірану”, – цитує агентство слова Роухані.

Раніше 12 січня Трамп заявив, що США припинять свою участь в угоді щодо ядерної програми Ірану, якщо в нього не будуть внесені зміни. Він нагадав, що знову продовжив скасування санкцій щодо Ірану, проте, за його словами, це було зроблено лише з метою укласти угоду з європейськими союзниками для того, щоб виправити жахливі недоліки іранської ядерної угоди”.

Ядерна угода була підписана у Відні влітку 2015 року. Його учасниками, окрім США і Ірану, є Росія, Китай, Великобританія, Франція і Німеччина. Домовленість передбачає, зокрема, відмову Тегерана від виробництва збройового плутонію, скорочення обсягів наявного у нього збагаченого урану в обмін на зняття міжнародних санкцій.