Прем’єр Японії заявив про необхідність максимального тиску на КНДР

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе вважає за необхідне максимально посилити тиск на КНДР, щоб Пхеньян сам запропонував почати переговори.

Свою точку зору японський лідер, який 14 та 15 січня буде перебувати в Софії з першим офіційним візитом, висловив в інтерв’ю газеті 24 Chasa.

“Північна Корея повинна демонструвати поведінку в унісон з взятих країною зобов’язань по знищенню ядерної і ракетної зброї таким чином, щоб гарантувати його повне і остаточне знищення з можливістю зовнішнього контролю за цим процесом, – зазначив Абе. – Щоб примусити Північну Корею змінити свою політику, необхідно, щоб міжнародне співтовариство досягло повної згоди і продовжило максимальний тиск КНДР. Пхеньян сам повинен запропонувати вести діалог”.

Говорячи про провокаційну риторики, якою користується режим у Пхеньяні, Абе зазначив, що “це типовий для країни спосіб ведення переговорів, і побоюватися подібного сценарію (ракетної атаки – ред.) означає бути причетним до Пхеньяну”.

“Ми не піддамося на загрози Північної Кореї, але нам необхідно уважно аналізувати ситуацію, щоб реагувати спокійно і холоднокровно. У тісній співпраці з Європою і Болгарією, з сильним тиском міжнародного співтовариства зроблю все можливе для вирішення проблеми з ядерними і ракетними дослідами Пхеньяну. Важливим питанням для Японії є і питання про її громадян, яких викрали таємні служби Північної Кореї”, – підкреслив прем’єр-міністр Японії.

14 січня Сіндзо Абе зустрінеться зі своїм болгарським колегою Бойко Борисовим. Серед тем переговорів – розширення торговельно-економічного партнерства між Болгарією і Японією з акцентом на збільшення болгарського експорту, залучення японських інвестицій і технологій. Болгарія познайомить японських колег з пріоритетів свого головування у Раді Європейського союзу і повідомить про готовність активно працювати над розширенням стратегічного партнерства ЄС – Японія. Прем’єр-міністра Японії супроводжує бізнес-делегація, до якої увійшли представники більше 30 японських компаній.