Російські футболісти планували застосовувати допінг на ЧС – 2018

Збірна Росії планувала використовувати допінг під час домашнього чемпіонату світу 2018 року, повідомляє Daily Mail.

Джерела, близькі до колишнього глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, стверджують, що російська сторона збиралася підміняти проби сечі гравців під час турніру, щоб вони могли безкарно застосовувати заборонені речовини.

ФІФА планує провести розслідування цього питання і поспілкуватися з Родченковим найближчим часом. Грандіозний скандал може призвести до того, що російська збірна залишиться без кількох гравців, і це, ймовірно, спричинить за собою заклики усунути Росію від участі в домашньому чемпіонаті світу, – вважає ЗМІ.

Раніше в британській пресі повідомлялося, що ФІФА підозрює в застосуванні допінгу 34 російських гравців, 23 з яких входили в заявку збірної Росії на ЧС-2014.

Крім того, МОК усунув 42 російських спортсмена за порушення антидопінгових правил на Іграх 2014 року в Сочі. Як мінімум на чверть списку апеляцій складається з спортсменів, які закінчили кар’єру або не входять до числа реальних кандидатів на поїздку в Пхенчхан, але в ньому є і достатня кількість потенційних претендентів на медалі.

Слухання пройдуть з 22 по 28 січня. Остаточне рішення за апеляціями 42 росіян, CAS прийме до кінця січня. На початку грудня на виконкомі МОК ухвалив, що росіяни виступлять без демонстрації національного прапора і гімну, а лише під назвою “олімпійські атлети з Росії”.