Євросоюз закликав Україну невідкладно запустити реформу аудиторської діяльності

Європейський Союз закликав до якнайшвидшого вступу в дію законопроекту № 6016-д “Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність”, бо зволікання гальмує виконання Угоди про асоціацію.

Відповідна заява представництва ЄС в Україні розміщена у Facebook.

“Маємо з прикрістю відмітити, що реформа аудиторської діяльності, яка відбувається в Україні із суттєвим запізненням, при впровадженні продовжує зустрічати опір”, –  повідомили у відомстві.

Як зазначається, протягом останніх двох років Європейський Союз надавав допомогу Уряду України та Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики у процесі розробки нового законодавства про бухгалтерський облік, фінансову звітність, аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність.

“Впровадження європейських та міжнародних стандартів в сфері аудиту та нагляду за аудиторською професією є частиною зобовязань України в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Дійсно, імплементація Угоди передбачає впровадження в Україні нових правил, практик та інституцій, які будуть відрізнятись від усталених процедур. Необхідні зміни мають сприйматися відкрито та позитивно”, – додали у представництві ЄС.

Зазначається, що реформування аудиторської діяльності є критичним для України не тільки в контексті виконання Угоди.

“Насамперед, це необхідно для відновлення доброї репутації професії, встановлення довіри до фінансової звітності суб’єктів економічної діяльності і, як наслідок, для сприяння інвестиціям та міжнародній торгівлі. Ми сподіваємося, що проект Закону № 6016-д “Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність” набуде чинності найближчим часом, і нова регуляторна система для аудиторської діяльності буде впроваджена якнайшвидше”, – відзначили у представництві.