МЗС вимагає від РФ припинити незаконні переміщення українських громадян з окупованого Криму в Росію

Міністерство закордонних справ України вимагає від Російської Федерації як держави-окупанта припинити практику незаконних переміщень українських громадян з анексованого нею Криму на територію Росії.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

”Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним переміщенням до Російської Федерації громадян України Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова, затриманих на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим за сфабрикованими обвинуваченнями у терористичній діяльності”, – повідомили українські дипломати.

У відомстві нагадали, що ”відповідно до норм міжнародного гуманітарного права державі-окупанту забороняється здійснювати примусове переміщення громадян окупованої держави на територію держави-окупанта”.

”Вчинення державою-окупантом таких протиправних дій тягне за собою її міжнародно-правову відповідальність”, – наголосили в МЗС.

”Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити практику незаконних переміщень українських громадян з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополь до Російської Федерації та негайно повернути їх на територію України”, – йдеться у заяві.

УНІАН