У Конгресі підготовлений документ, розголос якого небезпечний для розслідування по РФ – ЗМІ

Члени спецкомітету з розвідки нижньої палати Конгресу ознайомилися з секретною доповідною запискою, маштаб якої здатний завдати істотної шкоди спецпрокурору Роберту Мюллеру в проведенні розслідування з приводу втручання Москви у вибори в США 2016 року.

Про це повідомила газета The Wall Street Journal.

За її даними, доповідну записку підготував Апарат фракції правлячої Республіканської партії в спецкомітеті по розвідці, причому без відома демократів. Записка представляє собою резюме документів під грифом “цілком таємно”, наданих американськими спецслужбами.

Документи стосуються стеження за іноземними громадянами, які підозрюються в шпигунстві, а також таємних ордерів і розпоряджень міністерства юстиції країни. Воно в якості підстави посилалося на відомості, отримані від одного з авторів так званого досьє на Дональда Трампа – колишнього агента британських спецслужб Крістофера Стіла, уточнила газета.

“У доповідній записці міститься інформація, яку повинен знати кожен член Конгресу. Тому що всім нам належить приймати ключові рішення в подальшому”, – цитує видання конгресмена Пітера Кінга (республіканець від штату Нью-Йорк). Він та інші республіканці з спецкомітету з розвідки Палати представників хочуть надати документу розголосу, демократи категорично проти, стверджуючи, що резюме неминуче створить у широкої публіки хибне враження про розслідування Мюллера.

“Рреспубліканці запросили весь склад своєї фракції, щоб ознайомитись з вкрай упередженим і неточним викладом дуже секретних даних, зовсім недоступних будь-якому члену нашого комітету”, – заявив газеті конгресмен Джим Хаймс (демократ від штату Коннектикут) з того ж спецкомітету.

Обидва законодавця відмовилися розкрити зміст доповідної записки, пославшись на її суто секретний формат.

Підготовка компромату на Трампа велася з 2015 року за замовленням прихильників Республіканської партії США, виступали з різкою критикою на адресу мільярдера. Замовлення отримала Fusion GPS, очолювана Гленном Сімпсоном, колишнім журналістом газети The Wall Street Journal. Пізніше до роботи над досьє був підключений колишній агент британських спецслужб Крістофер Стіл. За даними газети The New York Times, коли стало зрозуміло, що Трамп є найбільш вірогідним претендентом на висунення кандидатом в президенти, республіканці припинили фінансування роботи Fusion GPS, однак їх ініціативу відразу ж перехопили демократи.

У “досьє” стверджувалося, що російські спецслужби нібито володіють інформацією особистого та фінансового характеру, що дискредитує Трампа. Останній назвав тему досьє та відповідні публікації в ЗМІ фальшивкою і політичним полюванням на відьом.