ЗМІ: Японія з кінця січня почне розміщувати винищувачі F-35 на півночі острова Хонсю

Повітряні Сили самооборони Японії з кінця січня почнуть розміщувати багатоцільові бойові літаки п’ятого покоління F-35 на військовій базі Місава, розташованої в префектурі Аоморі на півночі основного острова Хонсю.

Про це повідомив в суботу телеканал NHK.

Відзначається, що протягом 2018 фінансового року (квітень 2018 – березень 2019 року) у Аоморі будуть дислоковані вже 10 таких машин. Закупівля кожної з них обійдеться уряду країни приблизно в 15 млрд ієн ($135 млн). Всього міноборони Японії планує придбати 42 літака F-35, які розроблені з використанням технології “стелс” американською корпорацією Lockheed Martin Aeronautics при участі низки країн НАТО та інших найближчих союзників США.

При цьому в якості пріоритетного озброєння для оснащення нових літаків розглядаються крилаті ракети норвезького виробництва Joint Strike Missile (JSM) з дальністю польоту до 500 кілометрів.

Японія вже кілька років послідовно нарощує оборонний бюджет у зв’язку з непростою, на думку Токіо, ситуацією в сфері безпеки в регіоні, що викликає стурбованість ряду країн, в тому числі Китаю. Згідно із затвердженим проектом бюджету на 2018 фінансовий рік, витрати на оборону в Японії зростуть на 1,5% до 5,19 трлн ієн ($45,7 млрд).