Екс-міністра культури Південної Кореї засудили на два роки за складання чорного списку артистів

Екс-глава Міністерства культури Південної Кореї Чо Юн Сун за рішенням Апеляційного суду проведе два роки у в’язниці за складання “чорного списку” діячів культури, які не підтримували політику уряду та колишнього президента Пак Кин Хе.

Про це повідомляє корейське інформагентство “Рьонхап“.

Раніше суд нижчої інстанції присудив Чо Юн Сун рік умовного терміну. Після засідання 23 січня вона була негайно взята під варту.

Разом з екс-міністром був засуджений також колишній глава президентської адміністрації Кім Кі Чун, який звинувачувався у цій же справі. Йому присудили чотири роки в’язниці.

За повідомленням корейських ЗМІ, чиновники склали список з приблизно 10 тисяч діячів культури, яким держава відмовляла у фінансуванні з політичних мотивів. До нього, крім інших увійшли режисер фільму “Олдбой” Пак Чхан Ук і лауреатка Букерівської премії, романістка Хан Ган.

“Президент і її помічники, наділені верховною владою, спланували і втілили безпрецедентний дискримінаційний режим. У культурі немає правильного або неправильного… коли уряд дискримінує інакомислячих, це призводить до тоталітаризму”, – йдеться в заяві суду.

Екс-президенту Південної Кореї Пак Кин Хе у квітні минулого року були пред’явлені звинувачення в хабарництві. Це призвело до арешту та імпічменту глави держави.