Глава Нафтогазу хоче змінити договір з Газпромом, і обмінятися штрафами

Національний нафтогазовий холдинг «Нафтогаз України» очікує, що в майбутньому рішенні Стокгольмського арбітражу, яке стосується контракту з російським «Газпромом» на транзит газу, буде визначено можливості української компанії змінити ряд суттєвих умов договору.

Про це в ефірі одного з національних телеканалів заявив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

«Перший аспект – це тарифи на майбутнє. Другий аспект – це можливість для «Нафтогазу» передати контракт на транзит газу новому оператору, тобто завершити процес відділення газотранспортної системи від групи «Нафтогаз». «Газпром» відмовляється це робити, і питання полягає в тому, чи дозволить арбітраж дати «Нафтогазу» таке одностороннє право», – сказав він.

Також, за словами Коболєва, арбітраж дасть відповідь на питання про розблокування віртуальних потоків газу, «щоб «Нафтогаз» міг вільно розпоряджатися газом, який проходить через територію України, не питаючи дозволу у «Газпрому».

Андрій Коболєв, коментуючи інформацію про те, що українська компанія повинна виплатити «Газпрому» 20 млн дол. штрафів і пені внаслідок несплати російській стороні двох мільярдів доларів, згідно з першим рішенням Стокгольмського арбітражу.

«Ці гроші потрібно повертати, але ми сподіваємося це зробити через взаємозалік за транзитним кейсом», – сказав він, додавши, що такі самі штрафні санкції та пеня нараховуються і «Газпрому» в рамках судового позову щодо транзитного контракту.

«Така ж пеня, такі ж відсотки нараховуються на наші вимоги за транзитним контрактом. Це симетрична ситуація. Залежно від того, скільки ми зможемо отримати грошей, залежатиме взаємозалік», – додав він.