КНДР обходить санкції ООН, експортуючи заборонені товари

Влада Північної Кореї заробила близько 200 мільйонів доларів тільки за перші дев’ять місяців 2017 року, експортуючи заборонені товари, і порушуючи санкції, введені Організацією Об’єднаних Націй.

Група експертів ООН представила Раді Безпеки доповідь, в якій описується, як саме Пхеньяну вдається обходити санкції, експортуючи нафту, вугілля, сталь і інші товари.

У документі також наводяться дані про те, що Північна Корея продовжує військову співпрацю з Сирією і М’янмою, розробляючи програми зі створення балістичних ракет і хімічної зброї.

Пхеньян використовує «множинні складні схеми, різні маршрути і тактику для доставки вантажів вугілля в Китай, Малайзію, Південну Корею, Росію і В’єтнам», говориться в доповіді.

Автори документа підкреслюють, що Північна Корея і раніше має доступ до міжнародної фінансової системи за рахунок «критичних помилок в застосуванні фінансових санкцій».

Експерти відзначають, що КНДР також залучена до «широкомасштабного продажу звичайних озброєнь і кібероперацій, направлених на викрадення військових секретів».

Крім санкцій, введених ООН, Сполучені Штати і ЄС також ввели власні заходи проти Пхеньяна у відповідь на спроби створити ракетну і ядерну зброю.

Семи кораблям, що перевозив вугілля і нафту, був заборонений вхід в різні порти світу через порушення санкцій ООН, але, як стверджується в доповіді, належить зробити ще багато для того, щоб «припинити цю нелегальну діяльність».

У минулому році Рада Безпеки ООН прийняла серію резолюцій, спрямованих на те, щоб позбавити Північну Корею фінансових надходжень, призначених для реалізації військових програм.

Сполучені Штати очолили спроби ввести жорсткі економічні санкції проти Пхеньяна після проведених режимом шести випробувань балістичних ракет, коли стало ясно, що вже найближчим часом територія США може виявитися в межах досяжності для ядерного удару з боку Північної Кореї.