«Форма води» отримала премію «Кращий фільм» Гільдії режисерів США

Гільєрмо дель Торо став володарем премії Гільдії режисерів США «Кращий фільм» за стрічку «Форма води» (The Shape of Water).

Конкуренцію мексиканському режисерові становили Крістофер Нолан ( «Дюнкерк»), Джордан Пив ( «Геть»), Мартін МакДонах ( «Три білборда на кордоні Еббінг, Міссурі») і Грета Гервіг ( «Леді Берд»). Церемонія вручення нагород відбулася в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія).

Як зазначає видання Variety, з 1948 тільки сім раз фільм, який отримав нагороду Гільдії режисерів США не отримував «Оскар» за кращу режисуру. У січні стрічка Гільєрмо дель Торо отримала премію Гільдії продюсерів США в найпрестижнішій категорії «Кращий фільм».

«Форма води» – фантастична історія кохання німої жінки з секретної лабораторії і людини-амфібії. Раніше фільм отримав два «Золотих глобуса» – за режисуру і за музичний супровід, а також була удостоєний премії «Вибір критиків» в номінації «Кращий фільм» за підсумками 2017 року. «Форма води» номінована на «Оскар» в 13 номінаціях, включаючи «Кращий фільм».