Конгрес США ухвалив законопроект про співпрацю з Україною в сфері кібербезпеки

Палата представників Конгресу США схвалила проект «Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки», що спрямований на просування активнішої взаємодії між Україною і США у сфері кібербезпеки в умовах протидії російській гібридній агресії.

За ухвалення проекту проголосували 404 конгресмени, повідомляє посольство України в США на сторінці в Facebook.

«Документ передбачає допомогу Україні в удосконаленні стратегії кібербезпеки, зокрема, щодо посилення захисту комп’ютерних мереж органів державної влади, зменшення залежності України від російських інформаційних та комунікаційних технологій, сприяння участі України у програмах обміну інформацією», – йдеться у повідомленні посольства.

«У законопроекті підтверджується відданість Сполучених Штатів Америки Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештському меморандуму про гарантії безпеки, підтримці співробітництва нашої держави з НАТО», – додали у посольстві.

Як повідомлялося, Комітет у закордонних справах Палати представників США розглянув та рекомендував до схвалення проект “Закону 2017 року про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки”.

Законопроект визначає, що політикою США є надання допомоги урядові України в удосконаленні власної стратегії кібербезпеки.

Зокрема у напрямах встановлення найбільш сучасних безпекових оновлень на комп’ютерах органів державної влади, у тому числі систем програмного захисту, спрямованих на захист об’єктів критичної інфраструктури України.

Крім того, США можуть допомогти зменшити залежність України від російських технологій та “сприяти розширенню участі України у програмах обміну інформацією, що пов’язана з проблематикою кібербезпеки, та міжнародних зусиллях з протидії кіберзагрозам, а також розбудові нашою країною власних спроможностей у сфері кібербезпеки”.

“Реалізація даної законодавчої ініціативи стане важливим внеском у боротьбу України з гібридною війною РФ, що триває і складовою якої є здійснення кібератак проти нашої держави”, – йдеться у повідомленні.

Також у документі підтверджується відданість Сполучених Штатів Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, Будапештському меморандуму про гарантії безпеки, підтримці співробітництва нашої держави з НАТО.

Перед набуттям чинності законопроект має бути проголосований також Сенатом та підписаний Президентом США.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про основи забезпечення кібербезпеки України».

Крім того, в Україні розпочав роботу Центр реагування на кіберзагрози, та розглядається питання про створення кібервійськ у складі Збройних сил України.