Сенат США схвалив федеральний бюджет заради порятунку державних установ

Сенат Сполучених Штатів в п’ятницю, 9 лютого, затвердив бюджет державної американської скарбниці, в тому числі короткостроковий законопроект про державне фінансування, передає Reuters.

Як уточнюється, рішення американських сенаторів стало запізнілим, оскільки державні установи США вже заявили про припинення роботи через відсутність фінансування.

Закриття федеральних відомств США стало вже другим у новому році.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, 20 січня, Федеральний уряд призупинив роботу через тимчасове припинення фінансування.

Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що у припиненні фінансування федеральних відомств США через неприйнятий бюджет винні законодавці від Демократичної партії.

Білий дім і республіканці пропонують прийняти документ, що подовжує надання коштів держустановам на три тижні замість чотирьох.

В історії США з 1977 по 2013 рік фінансування роботи федерального уряду переривалося у зв’язку з розбіжностями між адміністрацією і Конгресом як мінімум 17 разів. “Без грошей” виконавча гілка влади тоді перебувала різні проміжки часу. Найкоротший з них був дорівнює трьом дням. Рекордно довгий час склав 21 день – між 15 грудня 1995 року і 6 січня 1996 року.

Останній раз уряд був змушений припинити роботу в умовах, коли Білий дім і обидві палати Конгресу контролювалися однією партією, при 39-му президенту-демократу Джиммі Картеру (обіймав посаду в 1977-1981 роках).