У Нацбанку затвердили нового керівника “ПриватБанку”

Правління Національного банку України погодило кандидатуру Петра Крумханзла на призначення голови правління “ПриватБанку”.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

“Перед новим топ-менеджментом найбільшого банку країни стоять амбітні виклики: “ПриватБанк” повинен відновити стійку бізнес-модель і одночасно зберегти інноваційність, незважаючи на вантаж проблем, які дісталися державному банку в спадок від колишніх власників. Це завдання наразі ускладнене маніпулюванням екс-власниками окремими ЗМІ для тиску на хід розслідування підозрілих операцій, які відбувалися в банку до націоналізації”, – зазначили в НБУ.

Заступник голови правління банку Галина Пахачук зазначила, що завданням обох фінансових установ є повернення до бюджету сотень мільярдів гривень, спрямованих на підтримку банку в період націоналізації.

“Це реалізується в першу чергу шляхом прибуткової роботи і відповідно сплати податків, повернення активів так званого “токсичного” портфеля, сформованого попередніми власниками банку”, – зазначила Галина Пахачук.

Також вона прокоментувала оприлюднені в ЗМІ запити НБУ щодо клієнтських рахунків у “ПриватБанку”. Пахачук зазначила, що аудит операцій, який здійснюють у банку як НБУ, так і сам банк, а також залучені визнані міжнародні компанії у світі, – “це важлива і потрібна для країни робота”. Така передавання інформації регулятору не є порушенням банківської таємниці, а кожен випадок її розкриття буде вивчено з проведенням розслідування.

Крумханзл (51 рік) з 2004 по 2008 рік працював у чеському Raiffeisenbank операційному директором; з 2008 по 2011 рік працював в Україні у “Райффайзен Банк Аваль” операційним директором.

З 2011 по 2013 рік працював у компанії Interim Management & Consulting, з 2013 по 2016 рік — головним операційним директором у словенській філії австрійської компанії Heta Asset Resolution.

Останнє місце роботи – головний операційний директор (Chief Operating Officer) у китайському Home Credit China (травень 2016 року і дотепер).

Крумханзл за освітою математик, але віднедавна в Україні дозволено керувати банками людям без профільної освіти (економіка, менеджмент і право).

У 2016 році уряд підтримав пропозицію Національного банку і Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ “ПриватБанк” у стовідсоткову державну власність.

Уже 19 грудня, після оголошення про націоналізацію “ПриватБанку”, українці зняли близько 2 млрд готівки з банкоматів “ПриватБанку”. 21 грудня позаминулого року “ПриватБанк” перейшов у державну власність.

23 червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати “ПриватБанк” на 38,5 млрд грн. У НБУ заявили про невиконання екс-власниками “ПриватБанку” взятих до 1 липня зобов’язань. У грудні “ПриватБанк” було докапіталізовано ще на 16 млрд грн.