НАТО ще не сформував політику щодо Криму – Пристайко

Голова місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Північноатлантичний альянс ще не сформував свою політику щодо Криму, передає Крим.Реалії.

“Коли стало зрозуміло, що агресивність Росії зростає, зокрема, на південному напрямку, у Криму, оце якраз відповідь НАТО була – найбільше висування сил на схід і організація перебування “натівських” військ на півдні регіону. Питання Криму – безумовно стоїть, і воно до цього часу вивчається, але, в принципі, НАТО ще не підійшло до цього з такою інтенсивністю, з таким розумінням деталей і з виробленням конкретної політики, як це відбувається на сході, де у Балтії було розгорнуто 4 бойових групи за участі усіх союзників. Частково це пояснюється тим, що на півдні знаходиться друга за чисельністю армія НАТО – турецька, яка є досить ефективним стримувальним фактором для Росії у регіоні”, – зазначив В.Пристайко.

Водночас, за його словами, НАТО розуміє, що південний напрямок потребує посилення, і можливо, там відбудеться додаткове розгортання сил, але “як це буде і коли це буде, буде залежати від Росії”.