США виділять $ 50 млн на вивчення можливості відправки місії на Марс

Національне управління США з повітроплавання  і дослідження космічного простору (NASA) отримає $ 50 млн на вивчення можливості відправки автоматичної станції на Марс з метою отримання зразків його грунту.

Про це свідчить проект федерального бюджету США на 2019 фінансовий рік, оприлюднений в понеділок Білим домом.

Як зазначається в цьому документі, адміністрація США підтримує плани відправки на Марс “наступного марсохода, запуск якого відбудеться, імовірно, в 2020 році”. “Крім того, бюджет передбачає асигнування $ 50 млн, щоб розглянути можливість повернення з Марсу геологічних зразків, що давно є науковою метою і наріжним каменем майбутнього дослідження Марсу”, – йдеться в запиті американського уряду, направленого на розгляд Конгресу США.

У ньому також повідомляється, що нинішня виконавча гілка влади США прийняла рішення відмовитися від проекту створення нового орбітального телескопа, який повинен був працювати в інфрачервоному діапазоні (WFIRST), через його дорожнечу.

При цьому підтверджено намір продовжувати вести розробку сверхзвуків літака (X-plane), дебютний політ якого намічається на 2021 рік.

Нарешті, в проекті бюджету згадується прагнення підтримувати плани приватних американських компаній, що стосуються запуску в 2022 році “космічного буксира”.