Циклон “Гіта” зруйнував понад 70% будинків у Королівстві Тонга в Тихому океані

У столиці Королівства Тонга острові Нукуалофе близько 70% житлових будинків і будівель були повністю або частково зруйновані в результаті удару тропічного циклону “Гіта”, який пройшов над островами минулої ночі 

Про це повідомляє Radionz.

“У період проходження над територією країни циклон “Гіта” був 4-ї категорії потужності, стійка швидкість вітру поруч з його епіцентром досягала 54 м/с. В даний момент “Гіта” продовжує рух на захід, набирає силу і наближається до островів Фіджі”, – йдеться в повідомленні.

Фіджійці ж сподіваються, що “Гіта” в найближчі години змінить напрям руху і пройде трохи південніше головних островів їх архіпелагу. Стійка швидкість вітру поруч з епіцентром може незабаром перевищити 60 м/с і “Гіта” здобуде 5-ту категорію потужності.

Інформація про жертв стихії поки не надходила, але десятки людей звернулися за медичною допомогою. Затоплено багато районів, в країні відчувається гостра нестача питної води. Також позавчора циклон “Гіта” злегка зачепив острови Самоа та Американського Самоа.

Королівство Тонга складається з 170 островів у південно-західній частині Тихого океану. У країні близько 107 тисяч осіб, приблизно 70% з них проживають у столиці. Це єдине королівство в Океанії, якщо не вважати ті держави, де формально главою є монарх Великобританії.

Місяць тому циклон “Ава” завдав удар по острову Мадагаскар. Він убив приблизно 29 людей, троє отримали поранення.