Допит Саакашвілі можна провести шляхом відеоконференції в рамках справи щодо екс-“беркутівців” – прокурор

У Генеральній прокуратурі не виключають проведення допиту Міхеїла Саакашвілі в режимі відеоконференції у рамках розгляду справи проти колишніх бійців “Беркуту”, яку розглядає Печерський суд Києва.

Про це заявив журналістам прокурор ГПУ Яніс Симонов, трансляцію брифінгу вів телеканал “112 Україна“.

Зазначимо, на сьогодні було заплановано допит в суді Саакашвілі в якості свідка, однак через вчорашню депортацію політика до Польщі він не відбувся.

“Щодо допиту Саакашвілі хочу повідомити, зараз будемо на зв’язку з його представником, який сьогодні був присутній. Якщо він буде на території України, ми повідомимо суд про те, що має можливість, ми звернемося для того, щоб з’ясувати ті дати, на які він може прибути. Якщо його не буде і буде з’ясовано, що він буде, по інформації, перебувати в якійсь державі, то, напевно, ми можемо звернутися до суду для отримання міжнародно-правового запиту, направлення в ту країну, де він знаходиться, щоб провести відповідну відеоконференцію, щоб не втрачати час”, – пояснив представник прокуратури.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, 12 лютого, екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі затримали у столичному ресторані.

Соратники лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі припускають, що затриманого політика збираються вислати з України.

Пізніше прес-служба Державної міграційної служби України повідомила, що польська сторона на запит ДМСУ надала згоду на реадмісію Саакашвілі. Таким чином, Саакашвілі передали до Польщі.

Нагадаємо, що 22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав М.Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

З січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив М.Саакашвілі у позовних вимогах до державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу М.Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.