Угорщина чинитиме тиск на Україну через закон про освіту

Угорщина буде продовжувати чинити тиск на Україну через прийнятий закон про освіту.

Про це заявив угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто, повідомляється на сайті МЗС.

За його словами, Угорщина і надалі планує використовувати право вето країни в НАТО, як “єдиний інструмент, за допомогою якого вона може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти відповідно до міжнародних норм”.

Сійярто зазначає, що для того, щоб Угорщина зняла вето, Київ повинен прийняти рішення про призупинення дії закону. Також Угорщина наполягає на проведенні консультацій із залученням нацменшин.

“Якщо український уряд прийме рішення про призупинення реалізації закону, поки не завершаться консультації, то це стане хорошою основою для переговорів”, – заявив він.

Глава МЗС зазначив, що кожна країна, яка працює в тісній співпраці з НАТО, проводить і реалізує щорічні програми. “І в рамках такої угоди Україна взяла на себе зобов’язання поважати права меншин. Якщо Україна серйозно налаштована на встановлення тісніших зв’язків з НАТО і Європейським Союзом, то вона повинна виправдати їх очікування”, – зазначив він.

Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу, який, зокрема, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту.

В Угорщині, Румунії та Модові офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин.