Саакашвілі через суд просить визнати незаконним його повернення до Польщі

Колишній президент Грузії, лідер української політичної партії “Рух нових сил” Міхеїл Саакашвілі просить Окружний адміністративний суд Києва визнати незаконними події 12 лютого, коли політика повернули з України до Польщі.

Про це повідомили в прес-службі суду.

Відзначається, що до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Міхеїла Саакашвілі. Відповідачами зазначено – Державну міграційну службу, Адміністрацію Державної прикордонної служби та Міністерство внутрішніх справ.

“Позивач просить суд визнати незаконними дії відповідних структурних утворень ДМС, ДПС та МВС від 12 лютого 2018 щодо виконання рішення про повернення Саакашвілі до країни попереднього перебування. Також позивач просить суд зобов’язати відповідне структурне утворення Державної міграційної служби скасувати дане рішення”, – йдеться в повідомленні.

У суді додали, що наразі розглядається питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, 12 лютого, екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі затримали у столичному ресторані.

Прес-служба Державної міграційної служби України повідомила, що польська сторона на запит ДМСУ надала згоду на реадмісію Саакашвілі. Таким чином, Саакашвілі передали до Польщі.

Нагадаємо, що 22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав М.Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

З січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив М.Саакашвілі у позовних вимогах до державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу М.Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.