Прокуратура скерувала до суду справу двох українців, які планували теракт у Маріуполі

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо двох громадян України, які на замовлення спецслужб терористичної організації “ДНР” планували здійснити теракт у Маріуполі.

Про це повідомляє прокуратура Донецької області на своїй сторінці у Facebook.

Під час досудового розслідування встановлено, що двоє мешканців Покровська Донецької області віком 26 та 34 роки отримали від представників так званого “міністерства державної безпеки ДНР” завдання щодо підготовки теракту в Маріуполі. За це їм обіцяли заплатити 5 тис. дол.

Обвинувачені приїхали до Маріуполя, де на орендованих квартирах ретельно готувалися до здійснення терористичного акту, зокрема виробили радіокерований саморобний вибуховий пристрій на основі двох протипіхотних мін осколочної спрямованої дії МОН-50 із зарядом вибухової речовини по 700 г у кожній, з дальністю польоту забійних осколків до 80 м, та кожна з яких має 485 вражаючих осколкових елементів.

Зловмисників затримано 9 жовтня 2017 року на місці скоєння злочину — при спробі перенести саморобний вибуховий пристрій на прилеглу до залізничного вокзалу Маріуполя територію, де потім використати його за призначенням.

Обвинувальний акт прокуратурою затверджено та скеровано до суду. Наразі чоловіки перебувають під вартою, де і очікуватимуть на вирок.

Обвинуваченим загрожує до 10 років позбавлення волі за скоєння злочинів за фактами приготування до здійснення терористичного акту, незаконного поводження з бойовими припасами і вибуховими пристроями, незаконного виготовлення вибухових пристроїв.