Рейдери намагалися захопити соєвий завод на Херсонщині із застосуванням вогнепальної зброї

На соєвому заводі в Новій Каховці Херсонської області 31 січня цього року відбулася спроба рейдерського захоплення з застосуванням вогнепальної зброї, є постраждалі, повідомляє “Херсон онлайн“.

За інформацією видання, мова йде про старий корпоративний конфлікт між нардепом Іваном Фурсіним (видання пов’язує його з Сергієм Льовочкіним) та іноземною компанією DANCROFT HOLDINGS LIMITED навколо заводу по переробці сої в Новій Каховці. Останні і побудували завод, який може переробити більше 200 тис. тонн сої в рік, що складає 20% валового збору сої в Україні.

Як відзначають автори матеріалу, ще в 2012-2013 році цей завод було незаконно виведено з власності ТОВ “Каховка Пром-Агро” (Dancroft holdings limited), на користь кількох компаній, а саме банку “Надра” і КУА “Промислові інвестиції”. Після тривалих судових тяжб і відсторонення від влади Януковича, в 2015 – 2016 рр Dancroft holdings limited вдалося домогтися низки судових рішень, які підтвердили незаконність передачі заводу цим компаніям. У вересні 2017 суд ухвалив рішення про початок процедури санації “Каховка Пром-Агро”, в рамках справи про банкрутство підприємства. Призначили арбітражного керуючого.

У той же час, ГПУ розслідує кримінальну справу за фактами незаконної реєстрації низкою приватних нотаріусів права власності на завод за “Місто Банк” (Іван Фурсін). У рамках цієї справи все майно заводу визнано речовим доказом та передано на відповідальне зберігання одного з власників, який є потерпілим – ТОВ “Каховка Пром-Агро”.

Як повідомляє видання, це й стало причиною збройного нападу бойовиків, які представилися “Правим сектором”, на соєвий завод. Його намагалися “віджати” назад. В результаті збройного зіткнення з охороною заводу в реанімаційному відділенні виявилися 2 людини, одна з них з кульовим пораненням. У соціальних мережах писали, що нападники мали лише віддалене відношення до організації “Правий сектор”, більшість з них, всупереч їх же заявам, не були ветеранами АТО і не беруть участі в легальних ветеранських рухах.

На думку політичного оглядача Світлани Кушнір, яку представило видання, рейдерський напад у Новій Каховці вийшов за межі корпоративного конфлікту і повинен розглядатися як більш широка проблема: використання воєнізованих формувань окремими політичними групами, на її думку, держава втрачає монополію на застосування насильства, що може призвести до катастрофічних наслідків для України.