Кабмін пропонує Парламенту посилити санкції проти РФ

Кабінет міністрів затвердив законопроект про внесення змін до закону “Про санкції” і тепер направить його на розгляд Верховної Ради.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні Кабміну.

Уряд пропонує заборонити використовувати на об’єктах критичної інфраструктури програмне забезпечення і телекомунікаційне обладнання держави, щодо якої діють санкції.

Ця ж заборона, на переконання уряду, має стосуватися тих самих продуктів, якщо їх розробила або виготовила компанія, яка є резидентом такої країни, або часткою її статутного капіталу володіє така країна, або яка контролює компанію в іншій державі, щодо якої запроваджено санкції.

Розробником цього проекту є Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації.

Об’єкти критичної інфраструктури – це відомства та установи, які мають стратегічне значення для економіки, безпеки держави та суспільства.

Причина для розширення дії санкцій, аргументує в.о. голови Держспецзв’язку Олександр Чаузов в пояснювальній записці до законопроекту, – використання такого програмного забезпечення з походженням з держави-агресора є потенційною загрозою національній безпеці та національним інтересам України.