Українська сторона у Мінську пов`язала зростання насильства на Донбасі з відмовою РФ вплинути на бойовиків

Українська сторона на переговорах Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у Мінську пов`язала зростання насильства на Донбасі з відмовою РФ вплинути на бойовиків.

Про це прес-секретар екс-президента України, представника в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила у Facebook.

”Попри домовленості щодо «різдвяного перемир`я», ми з тривогою констатуємо зростання кількості обстрілів, в т.ч. із застосуванням зброї, забороненої Мінськими угодами – мінометів, танків, артилерії. Ескалація стала можливою тому, що за час дії перемир`я РФ так і не застосувала свій вплив на незаконні збройні формування ОРДЛО з метою припинення ведення вогню”, – розповіла прес-секретар Кучми.

”Через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону триває постачання зброї та боєприпасів; НЗФ ОРДЛО продовжують розміщувати важке озброєння в населених пунктах, прикриваючись мирними жителями, зокрема, в Донецьку та Горлівці”, – повідомила Оліфер.

”Українська сторона вкотре озвучила вимогу припинити постачання озброєнь та боєприпасів на непідконтрольну Україні частину Донбасу і вивести з території Донбасу зброю та російські військові формування. Ми наголошуємо на необхідності безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО включно із непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону”, – підкреслила прес-секретар Кучми.

”Окремо українська сторона висловила обурення обстрілом безпілотного літального апарату СММ ОБСЄ, який мав місце на непідконтрольній Україні частині Донбасу 9 лютого. Безпека патрулів місії – важлива складова мирного врегулювання, агресія та насильство щодо спостерігачів ОБСЄ є неприпустимим”, – йдеться у повідомленні.