Геращенко: Бойовики хочуть пов`язати процес звільнення заручників з амністією

Контрольовані Росією бойовики хочуть пов`язати подальший процес звільнення заручників з амністією осіб, затриманих українськими правоохоронними органами за посягання на державний суверенітет і безпеку України.

Про це повідомила представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко у Facebook.

Вона розповіла, що засідання робочої підгрупи з гуманітарних питань ТКГ у Мінську ”завершилося безрезультатно через деструктивну позицію підконтрольних Кремлю представників ОРДЛО і їх кураторів з РФ”.

”Росіяни не погоджуються на створення механізму з пошуку зниклих безвісти за їх участю та МКЧХ. Й досі немає виразної відповіді на українську пропозицію по спискам заручників. Натомість ОРДЛО намагається прив`язати звільнення заручників до питання амністії (стара їх тактика пов’язувати два різні питання)”, – розповіла Геращенко.

За її словами, з боку РФ та її маріонеток блокується питання відкриття контрольного пункту в`їзду-виїзду «Золоте».

”Українська сторона ще раз повторила готовність до продовження процесу звільнення. Ми також готові передати РФ засуджених за злочини перед Україною російських громадян в обмін на політв`язнів Кремля”, – зазначила Геращенко.

”Під час засідання гуманітарної групи представники ОРДЛО спробували в некоректній формі згадати події Майдану й перейти до особистих погроз. Звичайно, я це рішуче зупинила, ми не дозволимо нікому принижувати пам`ять Героїв Небесної Сотні і історію України”, – додала Геращенко.