Мінфін США активно працює над санкціями щодо російських олігархів

Міністерство фінансів США активно працює над підготовкою санкцій щодо олігархів та представників керівництва Росії.

Про це заявив у середу міністр фінансів США Стівен Мнучин, передає ТАСС.

“Насамперед, ми в дуже великій мірі підтримуємо це законодавство, і ми повністю віддані його виконанню”, – сказав Мнучин. Він прокоментував на слуханнях у фінансовому комітеті Сенату Конгресу США подальші плани вашингтонської адміністрації по реалізації закону “Про протидію супротивникам Америки допомогою санкцій” (CAATSA). Цей нормативно-правовий акт, прийнятий в США влітку минулого року, передбачає посилення режиму односторонніх санкцій щодо Росії, Ірану і КНДР.

Відповідно до викладеної міністром інформації, рішення щодо посилення обмежень, що стосуються “розвідувального та оборонного сектору” Росії, тобто її спецслужб та оборонно-промислового комплексу, буде приймати зовнішньополітичне відомство США, а не Мінфін.

“Ця сфера була делегована держсекретареві США Рексу Тіллерсону та Держдепартаменту, тому коментувати цей аспект я не можу”, – пояснив Мнучин. За його словами, Мінфіну доручено займатися підготовкою пропозицій про застосування санкцій щодо “олігархів і лідерів уряду” Росії.

Як нагадав Мнучин, Мінфін наприкінці січня оприлюднив кремлівський список. У цього переліку була втаємничена частина, підтвердив Мнучин. “Ми активно працюємо над російськими санкціями”, – сказав він.

“Я надзвичайно ясно давав зрозуміти, що стосовно Росії будуть введені санкції. Не думаю, що можу говорити на цю тему більш ясно. Ця робота йде внаслідок оприлюднення доповіді”, – зазначив Мнучин. Він мав на увазі публікацію “кремлівського списку”, на підставі якого Вашингтон планує розширювати свої санкційні списки, що стосуються Москви.

Як розповів Мнучин, на виконання положень закону CAATSA він у середу провів нараду з фахівцями Мінфіну, які займаються санкціями, а також представниками розвідки США. А найближчим часом Мнучин, за його свідченням, проведе з даної проблематики “засекречений брифінг” для банківського комітету Сенату Конгресу. Ніяких деталей у цій частині міністр не навів.

Як відомо, 30 січня, Міністерство фінансів США опублікувало відкриту версію “кремлівської доповіді“, в яку були внесені всі члени російського уряду, в тому числі прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, керівництво президентської адміністрації, керівники ряду держкорпорацій і держбанків, а також бізнесмени. Всього у переліку фігурують імена 210 осіб.