У Конгресі США закликали негайно запровадити ухвалені торік санкції проти Росії

Законодавці від обох партій закликали до дій після того, як команда спецпрокурора Роберта Мюллера заявила про пред’явлення звинувачень групі громадян Росії, викритих у незаконному втручанні в американські вибори.

Спікер Палати представників Конгресу США Пол Раян опублікував заяву, в якій, зокрема, сказано: «Ці росіяни були залучені в нахабну і систематичну атаку на нашу політичну систему». Він також закликав захистити майбутні американські вибори від зовнішнього втручання, передає Голос Америки.

Сенатор-демократ Марк Ворнер пообіцяв чинити тиск на компанії, що управляють соціальними мережами, щоб ті були «набагато більш агресивними і проактивними при реагуванні на цю загрозу».

Читайте також: Висунуті перші звинувачення проти росіян за втручання в американські вибори

Заклик до дій, що виходить від обох партій, став відходом від суперечок останніми тижнями між республіканцями і демократами про хід російського розслідування – що викликало сумніви, що Конгрес зможе вжити ефективних дії.

Деякі демократи заявили, що президент Дональд Трамп тепер повинен припинити наполягати на тому, що втручання Росії у вибори не більше, ніж «фейкові новини». Сенатор Браян Шатц написав в Twitter: «Це ДУЖЕ добре виготовлена фальшивка».

Інші законодавці закликали до негайного запровадження санкцій щодо Росії – відповідний закон Конгрес ухвалив минулого року. Президент Трамп його підписав, проте адміністрація поки що не взялася за його імплементацію.

Республіканець Девін Нуньєс, голова Комітету з розвідки Палати представників, назвав уряд президента РФ Володимира Путіна – «загрозою американським інтересам».

Демократ Адам Шифф назвав висунення звинувачень «значним кроком вперед». Він підкреслив, що звинувачення «залишають відкритим життєво важливе питання про те, чи зіграли американці, в тому числі пов’язані з кампанією Трампа особи, якусь свідому роль в рамках активних заходів Росії».

Як повідомлялося, Міністерство юстиції США в п’ятницю опублікувало документ, згідно якого по відношенню до 13 громадян Росії висунуті звинувачення у втручанні в президентські вибори в США в 2016 році.