Польща підтримує розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі

Польща підтримує розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Про це, виступаючи на брифінгу в Раді Безпеки ООН, заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, повідомляє в четвер, 22 лютого, PAP.

Чапутович зазначив, що це важливо для власної безпеки Польщі.

За словами Чапутовича, було б добре, якби ООН теж брала участь у вирішенні конфлікту на Сході України, направивши на цю ділянку миротворчі сили.

“З цього питання важко дійти згоди, але робота триває… Польща є однією з найактивніших країн в цій сфері, тому що ситуація в Україні дуже важлива для безпеки нашої країни, також через приплив біженців звідти”, – сказав Чапутович.

Міністр зазначив, що Польща надає великого значення дотриманню принципу суверенітету і територіальної цілісності, згадавши про дії Росії за рамками принципів міжнародного права, таких як анексія Криму та підтримка сепаратистів на Донбасі.

Про свою готовність брати участь у миротворчій місії на Донбасі заявила Швеція та Фінляндія.

Також президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив готовність направити в Україну білоруський миротворчий контингент.

Нагадаємо, 5 листопада 2017 року, Президент України Петро Порошенко обговорив з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Рексом Тіллерсоном розміщення миротворців на Донбасі.

30 листопада, Спеціальний посланник президента США по Україні Курт Волкер заявив, що Росія мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу. Волкер наголосив на тому, що американська адміністрація виступає за те, щоб в разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН в її склад не включали громадян Росії.

12 лютого, Організація Об’єднаних Націй опублікувала доповідь, згідно з якою для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно 20 тисяч миротворців та чотири тисячі поліцейських.

Війна на Донбасі розпочалася від квітня 2014 року. Його жертвами стали понад 10 тисяч людей. Україна та Захід звинувачують Росію в підтримці сепаратистів зброєю та особовим складом. Москва заперечує це, визнаючи наявність у складі проросійських бойовиків своїх громадян, яких називає «добровольцями».