Суд забрав в Курченка скраплений газ

За результатами розгляду клопотання прокуратури Київський районний суд Одеси застосував спеціальну конфіскацію на користь держави майнового комплексу терміналу з перевалки скрапленого газу “Лагуна-Рені” орієнтовною вартістю понад 100 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Суд також затвердив угоду з прокурором колишнього керівника і трьох співробітників ТОВ “Лагуна-Рені”, які визнали свою провину, пише БізнесЦензор.

За даними слідства, зазначені особи діяли в складі злочинної організації під керівництвом Сергія Курченка, тобто сприяли навмисному ухилянню від сплати обов’язкових платежів, організовували складання завідомо неправдивих офіційних документів і внесення неправдивих відомостей, а також були пособниками у зловживанні службовим становищем.

Як встановлено в рамках розслідування, підприємство було придбане членами злочинної організації в 2012 році і використовувалося для маскування злочинів з ухилення від сплати податків під виглядом фіктивного вивезення нафтопродуктів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Як повідомлялося, в грудні 2017 року Вищим господарським судом України були визнані недійсними електронні торги з реалізації арештованого майна ТОВ “Лагуна-Рені”, яке продали на електронних торгах за 7 млн грн. Навесні того ж року суд заборонив експлуатацію терміналу з перевалки скрапленого газу “Лагуна – Рені”, розміщеного в Ренійському морському торговому порту. У грудні 2016 року Приморський райсуд Одеси задовольнив клопотання поліції і наклав арешт на все майно терміналу з перевалки скрапленого газу “Лагуна-Рені”.

Згодом судом було накладено арешт на 4 річкові судна на території Ренійського морського торгового порту, які використовувалися в злочинній схемі Сергія Курченка. Згідно доводам правоохоронців, посадові особи ТОВ “Лагуна-Рені” в 2012-2014 роках виконували документальне оформлення фіктивного виходу нафтопродуктів в інтересах групи ВЕТЕК.

Зокрема, вносили в офіційні документи недостовірні відомості про переміщення нафтопродуктів автомобільним транспортом, заїзд на територію порту, завантаження їх на судна та інші відомості, пов’язані з митним і прикордонним оформленням виходу суден з портів.

Таким чином, на думку слідчих, посадові особи “Лагуна-Рені” сприяли здійсненню афільованими з Курченком компаніями схеми з ухилення від сплати податків – “перерваний транзит”.