ЗМІ дізналися про розробку британської версії «закону Магнітського»

Депутати британського парламенту за погодженням членів уряду країни взялися за розробку нового жорсткого режиму санкцій проти російських чиновників, причетних до корупції і причетних до порушень прав людини.

Про це пише The Telegraph.

Передбачається, що це буде версія прийнятого в США «закону Магнітського». Документ в Палаті громад, але уряд поки не погоджується з деякими ключовими пунктами.

У США “Акт про верховенство закону і підзвітності імені Сергія Магнітського” (так званий акт Магнітського) є частиною закону про скасування поправки Джексона – Веніка, яка діяла для СРСР/Росії в 1974-2012 роках. Він вступив в силу в грудні 2012 року.

Закон названий ім’ям аудитора британського фонду Hermitage Capital Management, заарештованого за звинуваченням у створенні для цього фонду незаконних схем ухилення від сплати податків. Перебуваючи під слідством, Магнітський звинуватив у корупції ряд російських чиновників. У листопаді 2009 року він помер у московському слідчому ізоляторі “Матроська Тиша”. Представники фонду стверджують, що його смерть стала наслідком відмови в наданні медичної допомоги.

Закон передбачає застосування санкцій щодо низки російських посадових осіб, у тому числі співробітників силових відомств, причетних, на думку Вашингтона, до смерті Магнітського. Крім того, документ поширює дію санкцій на осіб, які несуть відповідальність за вчинення позасудових убивств, тортур та інших серйозних порушень прав людини”. Особам, які підпадають під санкції, закритий в’їзд на територію США, а їхні рахунки в американських банках підлягають заморожуванню.