ЄС готовий підтримати введення миротворців на Донбас – Могеріні

Якщо введення миротворців ООН на Донбасі допоможе врегулювати ситуацію в регіоні, Євросоюз підтримає цю ініціативу, заявила верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні.

Результат пошуку зображень за запитом "могеріні"

“Ми хотіли б, щоб моніторингова місія ОБСЄ на Україні мала повний доступ до всієї території, в тому числі вздовж українсько-російського кордону”, – заявила дипломат УНІАН.

Вона додала, що якщо узгоджена Радою безпеки ООН місія зможе допомогти реалізації мінських угод, Європа повністю її підтримає.

Нагадаємо, про свою готовність брати участь у миротворчій місії на Донбасі заявила ШвеціяФінляндіяПольща та Португалія.

Також президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив готовність направити в Україну білоруський миротворчий контингент.

Нагадаємо, 5 листопада 2017 року, Президент України Петро Порошенко обговорив з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Рексом Тіллерсоном розміщення миротворців на Донбасі.

30 листопада, Спеціальний посланник президента США по Україні Курт Волкер заявив, що Росія мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу. Волкер наголосив на тому, що американська адміністрація виступає за те, щоб в разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН в її склад не включали громадян Росії.

12 лютого, Організація Об’єднаних Націй опублікувала доповідь, згідно з якою для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно 20 тисяч миротворців та чотири тисячі поліцейських.

Війна на Донбасі розпочалася від квітня 2014 року. Його жертвами стали понад 10 тисяч людей. Україна та Захід звинувачують Росію в підтримці сепаратистів зброєю та особовим складом. Москва заперечує це, визнаючи наявність у складі проросійських бойовиків своїх громадян, яких називає «добровольцями».