Фестиваль «Французька весна» відбудеться 31 березня в Києві

У Києві 31 березня відбудеться відкриття щорічного фестивалю «Французька весна», мистецькі заходи в рамках якого відбудуться цього року загалом у 9 містах України.

Про це на прес-конференції в Києві повідомила директор Французького інституту в Україні, радник з питань співпробітництва та культури Посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле.

Вона зазначила, що цього року фестиваль «Французька весна» проводитиметься в Україні вже в 15-й раз і традиційно пройде у квітні.

Заплановані в рамках фестивалю заходи відбудуться, окрім столиці, у містах: Дніпро, Запоріжжя, Львів, Одеса, Рівне, Харків, Бердичів та Івано-Франківськ.
Відкриття фестивалю «Французька весна» відбудеться на Софійській площі вуличною виставою.

Результат пошуку зображень за запитом "фото фестиваль французька весна"
Виконавчий директор Французького інституту в Україні Матьє Арден повідомив, що ця вистава є спільним французько-українським проектом.

«Це буде музично-світловий перфоменс. Вистава називається «Повітря». Вона присвячена цінностям Французької республіки – це свобода, рівність та братерство. Це цінності, які вже стали універсальними. Родзинкою цієї вистави буде те, що вона створена у французько-українській копродукції. Вона створена спеціально для відкриття Французької весни в Україні», – сказав Арден.

За його словами, постановником вистави є український режисер та драматург Влад Троїцький, музичну композицію написав французький композитор, графічну лінію створили українські митці.

«У 2015 році у Франції було створено виставу-проекцію на Софійську церкву. Тоді це були зусилля тільки французьких митців. Але цього року ми вирішили зробити амбіційний крок та створити виставу безпосередньо тут, у Києві, українськими митцями та партнерами. І ми сподіваємося, що цю виставу також побачать не тільки українські глядачі, потім вона поїде до Європи», – зазначив Арден.

Він підкреслив, що щороку поглиблюється співпраця в організації фестивалю з українськими партнерами і пропонується все більше проектів, які створені саме спільними зусиллями. Цього року це, зокрема, буде ще й вистава «Сьогодні вечері не буде» про останні години життя Йосипа Сталіна, а також проект візуального мистецтва.

Учасники прес-конференції зауважили, що в рамках фестивалю цього року відбудеться ярмарка вакансій, яка пройде в Українському домі.

Також заплановані музичні програми, фотовиставки, театральні проекти, передбачена гастрономічна складова.

Організатори анонсували «довгі ночі короткого метра» у 9 містах, де глядачам покажуть 24 стрічки.

Арден поінформував, що загальний бюджет «Французької весни» щороку приблизно однаковий і наближається до 200 тис. євро. У цій сумі близько 90% – це кошти спонсорів, 10% – кошти держави Франція.

Організаторами цьогорічного фестивалю виступили Посольство Франції в Україні, Французький інститут в Україні, мережа Альянс франсез в Україні за підтримки Київської міської державної адміністрації, мерії міста Тулуза та чисельних урядових і неурядових інституцій України.