Канада і Швеція виділили 2 млн доларів на відновлення інфраструктури Донбасу

Уряди Канади і Швеції виділили перші 2 млн доларів для відновлення інфраструктури Донбасу.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

“У рамках Цільового фонду багатьох партнерів (ЦФБП) виділено перші 2 млн доларів на відновлення і розбудову миру на Донбасі. Кошти надані урядами Канади та Швеції та адмініструватимуться Світовим Банком. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Виконавчої ради ЦФБП, яке відбулось 13 березня.”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що виділені кошти буде спрямовано на фінансування пріоритетних проектів, які здійснюються на виконання Державної цільової програми “Відновлення та розбудова миру в східних регіонах України”, та “Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та провадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року”.

За час військових дій на Донбасі було завдано збитків на суму 13 млрд грн. Зазначалося, що станом на 1 жовтня 2017 року в Луганській обл. налічувалося 7 627 пошкоджених та зруйнованих об’єктів. Загальна сума збитків становила 9 млрд грн.

У той же час в Донецькій обл. зруйнованими і пошкодженими вважаються 7 403 об’єкта. Сума матеріальних збитків становить 4 млрд грн. Заступник міністра тимчасово окупованих територій Георгій Тука зазначав, що на сьогодні немає реальної суми шкоди, завданої Донбасу бойовими діями.