Білий дім готується до масового запровадження мит на продукцію із Китаю

Президент США Дональд Трамп дав доручення підготувати розпорядження про введення мит на ряд товарів з Китаю, імпорт яких до Сполучених Штатів досягає $ 60 млрд на рік.

Про це у вівторок повідомило агентство Reuters.

За даними його джерел, мова в першу чергу йде про технологічний сектор.

Як в свою чергу повідомляє американська газета Politico, за відомостями осіб, знайомих з ходом обговорення даного питання, Трамп минулого тижня заявив членам свого кабінету і радникам, що він має намір застосувати мита проти Китаю і ввести обмеження на інвестиції з КНР у відповідь на приписувані Пекіну випадки крадіжки інтелектуальної власності. На зустрічі торговий представник США Роберт Лайтхайзер представив главі держави пропозиції щодо мит, які охоплювали імпорт на суму в $ 30 млрд.

Однак президент США у відповідь закликав збільшити цю цифру, доручивши підготувати необхідні проекти розпоряджень протягом декількох тижнів. Зараз, за ​​інформацією видання, до цієї роботи залучені, крім самого Білого дому, міністерство фінансів, Держдепартамент, міністерство юстиції і апарат торгпреда. “І хоча деталі все ще обговорюються, помічники кажуть, що адміністрація розглядає мита щодо більш ніж 100 китайських продуктів, починаючи від електроніки і телекомунікаційного устаткування, і закінчуючи меблями та іграшками”, – зазначає Politico. Оголошення про це може бути зроблено вже наступного тижня.