Конгресмени-демократи США продовжують розслідувати справу про зв’язки Трампа з РФ

Демократи комітету з розвідки палати представників Конгресу США у відповідь республіканцям опублікували власну доповідь про хід розслідування так званої “російської справи” щодо можливої змови між кампанією президента Дональда Трампа і Росією.

Член палати представників Майк Конауей заявив, що республіканці в комітеті з розвідки нижньої палати не знайшли доказів наявності змови між президентською кампанією Дональда Трампа і Росією і завершують своє річне розслідування. Республіканці підготували 150 сторінок проекту доповіді і передали його демократам на розгляд.

В опублікованій 21-сторінковій доповіді демократів перераховуються свідки, документи і аспекти, які, на їхню думку, ще необхідно опрацювати.

“Рішення про завершення розслідування до того, як будуть опитані ключові свідки і отримані важливі документальні докази, не дозволить нам повною мірою виконати наш борг перед Палатою представників і американським народом”, – йдеться в документі.

Згідно з доповіддю, розслідування приділило недостатньо уваги питанням, пов’язаним зі зломом і поширенням електронних листів передвиборного штабу екс-кандидата в президенти від демократів Гілларі Клінтон, передачею цієї інформації команді Трампа, а також можливою змовою між кампанією Трампа і російськими посередниками.

У документі ставиться питання про те, які зв’язки в російських посередників могли бути з російським керівництвом.

Крім цього, демократи вважають, що необхідно опрацювати питання, які стосуються заходів по забезпеченню безпеки майбутніх виборів, фінансових операцій Трампа спільно з Deutsche Bank і Росією і спроб президента США перешкоджати розслідуванню ФБР. На думку демократів, слід також вивчити масштаб використання Росією соцмереж для поширення пропаганди та дезінформації.

Демократи вважають, що необхідно опитати ще 30 свідків, і звинувачують республіканців в тому, що вони відмовилися розмовляти зі значним числом осіб, в тому числі з колишнім прес-секретарем Білого Дому Шоном Спайсером і екс-главою апарату Білого дому Райнса Прібус.

Представники демократичної партії зазначають, що 15 осіб знову мають постати перед комітетом або надати необхідні документи. Серед цих осіб – син президента США Дональд Трамп-молодший, особистий адвокат президента Майкл Коен, зять президента і радник Джаред Кушнер, колишній радник з комунікаціями Хоуп Хікс і генпрокурор Джефф Сешнс.

У доповіді також викладається оновлена ​​інформація про висновки демократів з різних аспектів розслідування.

Ведучий демократ комітету з розвідки палати представників Адам Шифф заявив журналістам у вівторок, що “робота комітету далека від завершення”.

“Ми будемо надавати громадськості звіти про те, що нам буде відомо і роботу, яку належить зробити, якщо не нам, так іншим, щоб країна могла бути впевнена, що її адміністрація діє в кращих інтересах держави, а не внаслідок інструментів впливу, які Росія може мати відносно президента США”, – сказав він.

Він пообіцяв, що його комітет “зробить все можливе, щоб продовжити роботу”.

“Є особи, які хочуть співпрацювати з нашим комітетом і ділитися інформацією, і ми продовжимо це робити”, – зазначив А.Шіфф.

“Ми докладемо до нашої доповіді повні свідчення всіх свідків. Більшість з них заявило, що вони підтримують оприлюднення цих даних”, – підкреслив демократ.