Президент: Україна готова збільшити участь у миротворчих місіях ООН

Україна готова наростити свою присутність у миротворчих місіях ООН в ряді регіонів світу, якщо в цьому буде необхідність.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з федеральним президентом Австрії Олександром Ван дер Белленом.
“І я запропонував, що якщо в цьому буде необхідність, то Україна готова збільшити свою присутність у миротворчих силах інших регіонів і територій”, – сказав Порошенко.
За його словами, реалізація цієї ініціативи створить атмосферу, що сприяє відновленню миру на українській землі.

Нагадаємо, про свою готовність брати участь у миротворчій місії на Донбасі заявила ШвеціяФінляндіяПольща та Португалія.

Також президент Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив готовність направити в Україну білоруський миротворчий контингент.

30 листопада, Спеціальний посланник президента США по Україні Курт Волкер заявив, що Росія мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу. Волкер наголосив на тому, що американська адміністрація виступає за те, щоб в разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН в її склад не включали громадян Росії.

12 лютого, Організація Об’єднаних Націй опублікувала доповідь, згідно з якою для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно 20 тисяч миротворців та чотири тисячі поліцейських.

11 березня, верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні заявила, що ЄС готовий підтримати введення миротворців на Донбас.

Війна на Донбасі розпочалася від квітня 2014 року. Його жертвами стали понад 10 тисяч людей. Україна та Захід звинувачують Росію в підтримці сепаратистів зброєю та особовим складом. Москва заперечує це, визнаючи наявність у складі проросійських бойовиків своїх громадян, яких називає «добровольцями».