Лондон скасував запрошення главі російського МЗС Сергію Лаврову відвідати Велику Британію

Лондон відкликає запрошення главі російського МЗС Сергію Лаврову відвідати Велику Британію.

Про це заявила прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час ради Нацбезпеки Великої Британії.

“Це не в наших інтересах порвати будь-який діалог з Росією, але після того, що сталося в нашій країні, відносини не залишаться такими, як вони були. Зокрема ми скасовуємо запрошення міністру закордонних справ Росії відвідати Велику Британію. Також ми введемо нові заходи, щоб попередити загрозу від ворожих держав. Звичайно, є такі процедури, які ми не можемо оголосити зараз – це безпека нашої країни. Але подальших провокацій з боку Росії ми не дозволимо”, – зазначила Мей.

Своєю чергою офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова звернулася до Терези Мей з проханням не давати оцінки роботі Лаврова:

“Лавров – російський міністр, а не британський. І оцінку йому як міністру дає президент Росії. Я розумію, що вам би хотілося думати інакше. Але ваш міністр Борис Джонсон”, – заявили в російському МЗС.

Сергій Скрипаль, екс-офіцер ГРУ РФ, був отруєний разом зі своєю дочкою в британському Солсбері. Раніше він був засуджений за державну зраду та співпрацю з британською розвідкою, однак пізніше помилуваний і обміняний на групу викритих російських шпигунів.

Пізніше прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що низку російських дипломатів буде вислано із країни в рамках заходів, вжитих у відповідь на отруєння Сергія Скрипаля.

Також Велика Британія скликає термінове засідання Ради безпеки ООН.