Рада звільнила Гонтареву з посади голови Нацбанку

Верховна Рада в ході ранкового засідання звільнила Валерію Гонтареву з посади голови Національного банку України (НБУ). За проект постанови №7500 проголосувало 342 депутати, проти – один.

Перед звільнення Валерія Гонтарева прозвітувала про результати роботи у Верховній Раді.

“Нарешті, після 10 місяців очікування, я маю змогу доповісти Верховній Раді про результати моєї трирічної роботи на посаді голови Національного банку України”, – сказала Гонтарева.

“Від самого початку я наголошувала, що прийшла до Національного банку для проведення реформ. Тому, коли всі реформи, які негайно потребували українська економіка та банківський сектор були зроблені, я вважала свою місію повністю виконаною, і подала президентові офіційну заяву про відставку за власним бажанням”, – заявила екс-голова НБУ.

Серед свої головних здобутків Гонтарева назвала забезпечення макрофінансової стабільності, перехід на гнучкий валютний курс та започаткування нової монетарної політики інфляційного таргетування.

“Ми очистили банківську систему від неплатоспроможних банків і посилили її стійкість на майбутнє”, – додала вона.

“Ми здійснили повну трансформацію Національного банку: перебудували всі процеси і перетворили його у потужну модерну європейську інституцію”, – заявила Гонтарева.

“Я вважаю свою місію повністю виконаною, тому що реформи зроблені”, – резюмувала вона.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року Валерія Гонтарева офіційно заявила про відставку з поста голови НБУ з 10 травня. Зараз Гонтарева перебуває в неоплачуваній відпустці.

18 січня 2018 року президент України Петро Порошенко запропонував для затвердження парламентом кандидатуру в.о. голови Нацбанку Якова Смолія на пост голови НБУ. Згідно з Конституцією, голову НБУ призначає Верховна Рада за поданням президента строком на сім років.

“Батьківщина” і Радикальна партія виступили проти призначення Смолія. В Опозиційному блоці теж заявляли, що не голосуватимуть за нього. У Блоці Петра Порошенка та “Народному фронті” підтримали кандидатуру Смолія.

27 лютого посли країн “Великої сімки” (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія, Японія) закликали Верховну Раду прискорити призначення голови Національного банку.