ЄС прийме рішення про скасування віз для українців не раніше червня

Європейський Союз може обговорити і прийняти рішення щодо скасування візових вимог для українських громадян не раніше, ніж на засіданні ради ЄС у червні.

Про це повідомляє”Укрінформ” з посиланням на офіційного співробітника керівної інституції ЄС.

“Міністри на черговому засіданні 20 травня не будуть обговорювати та приймати рішення щодо візової лібералізації щодо жодної з країн, включаючи Україну”, – зазначив він і додав, що питання скасування віз для українців може бути розглянуто на наступному засіданні 10 червня, але “його порядок денний ще не сформована”.

Нагадаємо, законодавче пропозицію Єврокомісії про скасування візового режиму для України буде розглянуто в Європарламенті комітетом громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ, який в найближчі тижні визначиться з доповідачем з питання.

Відзначимо, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Ради Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Порошенко очікує, що ЄСнадасть безвізовий режим для українців вже через кілька місяців.

Після того, як пропозицію буде прийнято Європейським парламентом та Радою, громадяни України з біометричними паспортами зможуть їздити без віз на термін до 90 днів в Шенгенську зону. Безвізовий режим буде застосовуватись до всіх держав-членів ЄС, крім Ірландії та великої Британії, а також чотирьом асоційованим країнам (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія). При цьому скасування віз не передбачає автоматичного надання права на роботу в ЄС.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *