Вулкан Ебеко викинув попіл на висоту до 2 км над рівнем моря

Вулкан Ебеко(Північні Курили, Сахалінська область) викинув попіл на висоту до 2 км над рівнем моря, повідомляє Камчатська група реагування на вулканічні вибудження (КВЕРТ) Інституту вулканології та сейсмології Дальневосточного відділення РАН.

“Згідно з візуальним даним вулканологів з Північно-Курильської області, на вулкані Ебеко спостерігається викид попелу на висоту до 2 км. Попливна область зміщується на північ та північний схід від вулкану”, – говориться в повідомленні.

Текуча діяльність вулкану, відзначають у КВЕРТ, може вплинути на низьколетячі літаки і аеропорт Північного Курильська.

Ведучий інженер Інституту вулканології та сейсмології (ІВиС)  Леонід Котенко повідомив  що щодня на Ебеко в умовах хорошої погоди можна зафіксувати від 4 до 10 випусків попелу. Періодично вітер приносить попіл на місто Північний Курильськ, тоді місцеві жителі надягають маски або заходять в приміщення.

Учені також повідомили, що нинішній вибуховий Ебеко – рядова подія для цього вулкану, який активізується раз на 25-30 років і його вибудження можуть тривати кілька років.

Вулкан Ебеко (висота 1 тис. 156 м) розташований на острові Парумушир в 6 км від Північного Курильська, в північній частині Вернадського хребта. Ебеко – складний вулкан з декількома вершними кратерами. В кратерах – горячі озера, термальні джерела, сольфатари. Останній раз вулкан вирвався в 2012 році, потім наступив період затиш, який проіснував до жовтня 2016 року.

Ебеко  відноситься до давніх затухаючих вулканів. Небезпеку для жителів Північного Курильська можуть  вулканічні гази, сходи селевих потоків, викликаних вибухом вулкану. Для авіації небезпечні попелові шлейфи Ебеко. Вибудження вулкана виражається в постійній емісії пара та вулканічних газів  над кратером.