Геннадій Кривошея: Запровадимо мораторій на закриття районних лікарень

Найбільше запитань серед усіх реформ, які проводяться владою, викликає медична реформа. Через поділ областей на госпітальні округи, людей цікавить питання, чи закриються районні лікарні?

Народний депутат України Геннадій Кривошея

Зокрема, якщо взяти Київщину, то Кабінет міністрів запропонував утворити 4 госпітальні округи – Білоцерківський, Бородянський, Васильківський та Лівобережний. Такий поділ обурив громадськість. Особливо обділеними вважали себе мешканці районів – Богуславський, Миронівський, Кагарлицький та Рокитнянський райони, які розташовані на великій відстані від центрів госпітальних округів.

Фактично, госпітальний округ – це частина території області, в межах якої розташована одна багатопрофільна лікарня із спеціалізованою та екстреною медичною допомогою.

До мене, як до народного депутата, звернулися жителі Київщини з приводу закриття лікарень в районних центрах у містах Богуславі, Миронівці, Кагарлику та Рокитному. Оскільки, Кабміном було прийняте рішення про створення госпітальних округів, згідно якого центральні районні лікарні переходять до Білоцерківського госпітального округу. Щодо даної проблеми, я виступив на засіданні Уряду, на якому закликав Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана не закривати районні лікарні, оскільки медичні заклади є рентабельними, знаходиться в хорошому стані, і щоденно до них звертаються сотні пацієнтів. У законі про медичну реформу немає жодного слова про закриття лікувальних закладів чи скорочення медперсоналу.

Тому, у відпоповідь на мій депутатський запит, Прем’єр-міністр під час засідання уряду (21 лютого 2018 року – ред.) у присутності Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун підтвердив те, що районні лікарні закриватись не будуть. Лікарні будуть працювати у звичному режимі!

Крім того, на сьогоднішній день є багато лікарень, це так звані комунальні підприємства, які фінансуються з місцевих бюджетів. Ці лікарні самі приймають рішення стосовно збільшення «ліжко-місць» чи карет швидкої допомоги. Кожна первинна ланка має знаходитись безпосередньо на селі, де лікарі мають проводити профілактичне обстеження населення і надаватимуть першу медичну допомогу.
Кожен населений пункт має бути забезпечений швидкою, амбулаторією, пожежною частиною, щоб люди отримували вчасну допомогу.

Тому, хочу запевнити наших громадян, що не дозволю закрити лікарні, які знаходяться у ваших територіальних громадах. Разом запровадимо мораторій на закриття районних лікарень!

Геннадій Кривошея, народний депутат України