Росія направила в ОЗХЗ питання у справі Скрипаля

На сайті МЗС РФ з’явилося повідомлення про те, що в неділю постпредство РФ при Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направило в техсекретаріат Організації список питань щодо розслідування “справи Скрипаля”.

Як наголошується в повідомленні, список складається з 13 питань. У тому числі Москва попросила Техсекрітаріат відповісти, яку допомогу зажадав у організації Лондон у цій справі.

Також Москву цікавить, направляв чи Лондон в ОЗХЗ матеріали про національне розслідування.

5 березня у британському Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Вони перебувають у критичному стані.

Британський прем’єр Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи “Новічок”, яка розроблена в РФ.

Уряд Великої Британії оголосив про депортацію 23 російських дипломатів і припинення контактів з РФ на високому рівні. Росія відповіла на це дзеркальними діями.

Україна в координації з країнами ЄС ухвалила рішення про видворення 13 російських дипломатів.

26 березня, США прийняли рішення про висилку 60 російських дипломатів та закриття останнього дипломатичного форпосту Москви на західному узбережжі країни.