Український борщ може бути внесений до переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

У Міністерстві культури України підтримали ініціативу про внесення класичного українського борщу до списку Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Про це у Facebook повідомив очільник Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише 1NEWS.

«За процедурою, яка розроблена міністерством наприкінці минулого року, спочатку необхідно внести український борщ до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Оскільки внесення до Національного реєстру ініціюють місцеві органи влади або організації, діяльність яких пов’язана з охороною нематеріальної культурної спадщини, то таке внесення погодилося зробити місто Бровари. Хоча назва міста більше пов’язана з броварництвом, ніж з приготуванням борщу, але цю страву в Броварах люблять не менше, ніж у всій Україні», — розповів він.

За словами Дорошенка, клопотання про включення до Національного реєстру Мінкультури приймає двічі на рік, до 15 квітня та 15 жовтня.

Найближчий час подачі заявки до Організації Об’єднаних Націй — до 1 лютого 2019 року. У ЮНЕСКО розгляд питання займає 1,5 роки.

«Борщ відповідає критеріям ЮНЕСКО, оскільки сприяє національному розвитку та говорить про культурну ідентичність суспільства», — наголосив Дорошенко.

На даний момент вирішується питання про звернення до провідних українських кухарів і кулінарів з офіційним запитом щодо класичного рецепту українського борщу.

Нагадаємо, чернівецькі освітяни хочуть, щоби писанка була в спадщині ЮНЕСКО.