АРМА отримало в управління арештоване майно аеропорту «Одеса»

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) отримало в управління арештоване майно аеропорту «Одеса». Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Нерухоме майно міжнародного аеропорту «Одеса» та 75% акцій компанії, яка ним володіє (ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса»), передані в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА)», – йдеться у повідомленні.

В управління АРМА передано приміщення аеропорту (в тому числі, два термінали) загальною площею понад 65 тис. кв. м.

«Арешт майна, орієнтовна вартість якого, за попередніми оцінками, сягає близько 2 млрд грн, забезпечить виконання завдань кримінального судочинства та стане підґрунтям для повернення майна територіальній громаді міста Одеси», – пояснили у САП.

Рішення про арешт активів та подальшу передачу їх АРМА ухвалив Солом’янський районний суд Києва 29 березня.

Суд задовольнив клопотання детективів НАБУ та прокурорів САП, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого зловживання службовим становищем посадовцями Одеської міської ради та ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент». Їм інкримінують ч.3 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем) КК України.

За версією слідства, у 2011 році відчуження комунального майна аеропорту на користь суб’єктів господарювання відбулося всупереч законодавству. Фігурантами цього процесу стали підприємці Борис Кауфман та Олександр Грановський.

«Відчуження відбулося в результаті створення Одеською міською радою та ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент», бенефіціарними власниками якого на той момент були відомі місцеві одеські підприємці Борис Кауфман та Олександр Грановський, ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса», до статутного фонду якого було передано майно КП «Міжнародний аеропорт Одеса».

У створеному ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» місцева громада отримала частку в розмірі 25% акцій, решта 75% відійшла приватним власникам», – зазначили в прокуратурі.