“Нафтогаз” вимагатиме у “Газпрому” компенсацію у $15 млрд

У разі перегляду тарифу на транзит газу по території України Нафтогаз претендуватиме на компенсацію від Газпрому в розмірі до 15 млрд доларів.

Як повідомляють Українські новини, такі дані містяться в листі голови правління НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва на адресу прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

“Навіть в разі незгоди на перегляд тарифу з боку Газпрому право на перегляд дає можливість у порядку арбітражного провадження звернутися за компенсацією від Газпрому через сплату російською компанією у 2018-2019 роках чинного тарифу, який у повному обсязі покриває всі витрати, пов’язані з транзитом газу. Крім того, в разі відсутності транзиту після 2019 року перегляд тарифу дозволяє вимагати за це компенсацію – зокрема, вимагати від іншої сторони контракту компенсацію витрат, пов’язаних з економічним знецінюванням вкладеного капіталу, тобто втраченої вартості транзитних активів. За оцінкою компанії, право на перегляд тарифу в цілому може дозволити компанії отримати додаткову компенсацію в розмірі до 15 млрд доларів”, – йдеться в листі.

Коболєв також наголосив, що спір за тарифною ставкою також може стати істотним економічним стимулом для Газпрому продовжувати транзит і після 2019 року.

Зазначається, що Нафтогаз уже зробив подання про перегляд тарифу на послуги транзиту газу українською газотранспортною системою для Газпрому, тобто почав процедуру, яка потрібна за контрактом.