Радбез ООН відхилив проект резолюції РФ щодо “агресії” в Сирії

Рада Безпеки ООН під час екстреного засідання, відмовилася підтримати поданий Росією проект резолюції, у якому визнається “агресією”, “порушенням міжнародного права та Статуту ООН”  та засуджується удар США, Великобританії та Франції по Сирії.

За відповідний проект резолюції з 15 країн-членів проголосували лише Росія, Китай та Болівія. Вісім країн проголосували проти, а ще чотири утрималися, повідомляє агенція DW.

Між тим постійна представниця США при ООН Ніккі Хейлі під час засідання Радбезу ООН, скликаного на вимогу Москви, заявила, що Вашингтон готовий задати і нових авіаударів, якщо Сирія знову застосує хімічну зброю. Вона також звинуватила Росію в проведенні дезінформаційної кампанії та провалі у Сирії, оскільки Москва, за її словами, неодноразово застосовувала право вето щодо пропонованих резолюцій.

Своєю чергою постійний представник Росії Василь Небензя під час засідання Радбезу ООН назвав атаку на Сирію “агресією” та “хуліганством”. За його словами, все відбулося за “відпрацьованою схемою” – “провокація, брехливе звинувачення, фальшивий вирок, покарання”.

Водночас генсек ООН Антоніу Гуттеріш закликав до стриманості та уникнення ескалації у Сирії. Він також висловився за розслідування ООН імовірного застосування хімічної зброї у сирійській Думі.

Як повідомлялося, у ніч на суботу 14 квітня США, Великобританія та Франція завдали ударів по сирійських військових об’єктах, що пов’язані з хімічною зброєю. Країни вдалися до військового втручання, оскільки покладають на сирійський уряд відповідальність за ймовірну хімічну атаку, здійснену в місті Дума тиждень тому.

Такі дії підтримали зокрема ФРН, Ізраїль, Саудівська Аравія та Туреччина. Росія та Іран, що є союзниками сирійського правителя Башара Асада, засудили ці удари.