Діти Башара Асада відпочивали в анексованому Криму

Діти президента Сирії Башара Асада в минулому році відпочивали в таборі “Артек” в анексованому Криму, проте керівництво табору не відразу дізналося, хто їх батько.

Про це розповів BBC призначений російською владою директор “Артека” Олексій Каспржак.

“Діти, які до нас приїжджають, не завжди розповідають про те, хто у них тато й мама. Мій клієнт – дитина”, – пояснив він.

Пан Каспржак зазначив, що коли в таборі з’явилися діти з таким прізвищем, це викликало певний інтерес.

“В результаті виявилося, що це саме вони [діти Асада]”, – зазначив він.

Раніше в неділю координатор групи зі зв’язків Держдуми з парламентом Сирії Дмитро Саблін повідомив журналістам, що про відпочинок своїх дітей в “Артеку” розповів сам сирійський президент під час зустрічі з російськими депутатами.

“Мої діти в минулому році були в “Артеку”. Вони після цієї поїздки краще стали розуміти Росію. Днями розповіли мені, що скоро буде закінчено будівництво Кримського моста”, – процитував Саблін слова Асада.

За інформацією прес-служби “Артека”, у 2017 році в таборі побували 44 дитини з Сирії. У прес-службі уточнили, що сирійські діти відпочивають в “Артеку” за туристичними путівками, які надають російські військово-патріотичні організації.

У Башара Асада і його дружини Асми є троє дітей: 14-річна донька Зейн Асад, 13-річний син Карім Асад та 16-річний син Хафез Асад.

У квітні минулого року посол Сирії в Росії Ріяд Хаддад під час виступу в Раді Федерації повідомив, що діти Асада почали вчити російську мову. Він розповів також, що російська стала другою мовою в сирійських школах.

Посол додав, що багато сирійських батьків називають своїх новонароджених хлопчиків ім’ям Путін на честь російського президента.

Москва є основним союзником Башара Асада і сирійських урядових військ в збройному конфлікті, який триває з 2011 року і в результаті якого мільйони сирійців змушені були покинути свої будинки та стали біженцями.

Росія анексувала Крим навесні 2014 року і вважає його частиною своєї території. Міжнародна спільнота продовжує вважати Крим територією України.